Uzman Görüşü: RWA Sektöründeki Bu 3 Altcoin 50X Potansiyelli!

Blackrock CEO’su Larry Fink’i çok dikkatli dinleyin. Ve bu açıklamadan sadece birkaç gün sonra BlackRock, Ethereum Blockchain’deki ilk tokenize fonunu açıkladı. Sonuç olarak, gerçek dünya varlıkları (RWA) sektörünün tokenizasyonu patlama yaptı. Bu da bazı tokenların son 7 gün içinde piyasadan çok daha iyi performans göstermesine yol açtı. Altcoinbuzz ekibinden kripto uzmanı Deepika Garg, bu sektördeki 50X potansiyeli olduğunu söylediği 3 altcoin paylaşıyor.

İlk sıradaki altcoin: Realio (RIO)

Larry Fink’in RWA sektörünü desteklemesinden kısa bir süre sonra RIO tokenı neredeyse %190 oranında yükseldi. Realio’nun merkezi New York’ta ve Cosmos SDK ile inşa edilmiş, EVM ve EVM olmayan Blockchain’lerle uyumlu. Ayrıca, gerçek dünya varlıkları için tamamen SEC uyumlu bir Layer 1 Blockchain.

BlackRock haberlerinden sonra neden en çok RIO pompalandı? İşte makul bir açıklama. Hepimiz son zamanlarda BlackRock Cüzdanının 100 Milyon Dolar ile finanse edildiğini biliyoruz. Bu fonlar nereden geldi? Bu 100 Milyon dolardan 10.000 RIO tokenı, Realio Network‘ün rezerv cüzdanından Blackrock’un cüzdanına aktarıldı. Bu, Trilyon dolarlık bir yatırım şirketi ile bir RWA projesi arasında büyük bir şey olduğunu gösteriyor. Şimdi RIO’ların fiyat potansiyeline bakalım. Realio Network’ün mevcut piyasa değeri 125 milyon dolar. Yaklaşan boğa koşusunda ve RWA sektörü potansiyeli göz önüne alındığında, RIO’nun 10x – 50x potansiyeli var.

İkinci sırada Ondo Finance (ONDO) geliyor

Geçtiğimiz yıl boyunca, RWA’lar Hazine tahvilleri aracılığıyla yeniden keşfedildi. Tokenlaştırma için ABD Hazine tahvillerini kullanan ONDO gibi protokoller, yüksek getiri, güvenli devlet borcu ve Blockchain likiditesi arasında köprü kurarak önemli miktarda sermaye girişi sağladı. Ayrıca, Ondo Finance’in çok özel bir avantajı var. Ondo bu alanda nispeten yeni bir oyuncu. O halde buradaki avantaj ne? İlk olarak, Ondo Goldman Sachs’ın Dijital Varlıklar uzmanları tarafından yönetiliyor. İkinci olarak, Ondo RWA ortaklarını seçerken kurumlara ve kurumsal yatırımcılara zaten hitap ediyor. BlackRock ve Morgan Stanley gibi büyük oyuncular Ondo’nun destek sisteminin bir parçası.

Bir büyük şey daha bekleyin. Yakın zamanda Ondo, Aptos Blockchain ile ortaklık kurdu. Ondo ve Aptos, geleneksel finans ve Blockchain teknolojisinin kusursuz bir karışımını öngörüyor. Ortaklık, geleneksel finans piyasaları ile gelişmekte olan Blockchain ekosistemi arasındaki boşluğu dolduruyor. Böylece, on-chain yerel ve gerçek dünya varlık getirilerini entegre eden çözümleri araştırıyor. Fiyat potansiyeline bakacak olursak, ONDO, Ocak 852.9’teki token lansmanından bu yana % 2.024 arttı. Mevcut piyasa değeri 1,169 milyar dolar ve şu anda değerinin altında. Tamamen seyreltilmiş değer 8,1 milyar dolar ve toplam arzın %14,3’ünü oluşturuyor. Dolayısıyla Ondo’da sağlam bir potansiyeli var.

Son sıradaki altcoin: Centrifuge (CFG)

Centrifuge, RWA’nın öncülerinden biri. Main-net’leri 2020 Nisan’a kadar uzanıyor. Şimdi, Centrifuge varlıkları ödünç almanıza veya ödünç vermenize izin veriyor. Bu, aracıları ve aldıkları tüm komisyonları ortadan kaldırıyor. Bu sadece bir avantaj. Bir RWA’yı parçalara ayırmak da mümkün. Gayrimenkul buna iyi bir örnek. Bir gayrimenkul varlığının tamamını karşılayamayabilirsiniz. Ancak, tokenlaştırıldıktan ve parçalara ayrıldıktan sonra, parçalarını satın alabilirsiniz.

Amiral gemileri Tinlake Dapp. Bunu Ethereum Blockchain’de açık bir pazar yeri olarak bulabilirsiniz. Aynı zamanda bir yatırım uygulaması. Burası RWA’ları NFT’lere tokenize edebileceğiniz yer. Tokenlaştırıldıktan sonra, DeFi alanında hareket ettirmeniz mümkün. Tinlake’in aksine Centrifuge, Polkadot ve Kusama’yı kendi evi olarak adlandırıyor. Centrifuge, birkaç farklı alanda RWA’lar sunuyor. Centrifuge’un bir başka ilginç yönü de uyumlu bir yasal altyapı sağlaması. Şu anki CFG fiyatı 0.958 dolar. Son 14 günde %62 artış gösterdi.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x